• به وب سایت کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان خوش آمدید

آیا اطلاعات سایت برای شما مفید بوده است؟مقدمه

قرآن مجيد- سوره رعد- آيه 11:

إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ

در حقيقت‏ خدا حال قومى را تغيير نمى‏دهد تا آنان حال خود را تغيير دهند 

 برنامه‌ريزي استراتژيك را مي‌توان تلاشي منظم ، زمانبندي‌شده و سازمان‌يافته ، بمنظور اجراي عمليات استراتژيك كه دربرگیرنده نحوه تحقق استراتژي‌ها است تعريف نمود. برنامه استراتژيك به سازمانها اين اجازه را مي‌دهد براي شكل دادن به آينده شان، بجاي انفعالي عمل كردن بصورت خلاق و نوآور عمل نمايند .

با توجه به اهميت موضوع تدوین برنامه ریزی استراتژیک در دنیای کنونی و در راستای ارتقاء سطح خدمات ، افزایش رضایتمندی مشتریان، ارباب رجوع، کارشناسان، کارکنان و کلیه ذینفعان و بمنظور ایجاد بستری مناسب جهت تعمیم عدالت در جامعه،  با بهره مندی از کارشناسان و نیروهای متخصص و متعهد خود، هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری اصفهان بر آن شد تهیه سند برنامه استراتژيك را در دستور کار قرار دهد. بدین منظور کمیته راهبردی کانون با حضور آقای شکرالله خوروش ریاست هیات مدیره کانون، آقای مهندس سرور عضو هیات مدیره کانون ، آقای دکتر نادر جعفریوسفی مشاور و مسئول کمیته راهبردی و آقای مهندس کاظمی عضو کانون و به فراخور موضوع با دعوت از سایر صاحبنظران ، کارشناسان عضو و مدیران و کارشناسان کانون تشکیل و طی جلسات هفتگی،  در دو سال گذشته، سند برنامه استراتژیک کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان تدوین گردید.

در اين سند پس از بيان کلیات طرح و مباحث علمی و تئوریک موضوع، با استفاده از مدل فرد آر دیوید و بومی سازی آن برای کانون و همچنین الگوبرداري از طرحهاي انجام شده در سازمانهای موفق داخلی و خارجی، ابتدا بیانیه ماموريت کانون تدوين و پس از آن عوامل داخلي شامل نقاط قوت و ضعف موجود در بخشهاي وظيفه‌اي کانون  و عوامل خارجي اعم از فرصتها و يا تهديداتي كه کانون را تحت تاثیر قرار می دهد شناسایی و مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار گرفت . اهداف بلند مدت 4 ساله با توجه به ارکان بیانیه ماموریت و همچنین در نظر قرار دادن مهمترین نقاط قوت و ضعف و فرصتها و تهدیدهای کانون، در 9 بخش مشتریان، خدمات کارشناسی ، بازارها،  فناوری ، بقاء و رشد ، فلسفه وجودی ، ویژگی ممتاز ،توجه به تصور مردم و توجه به کارکنان تنظیم شد. در پایان استراتژيهاي با اهميت مشخص ، تدوين و مهمترین آنها در سطح کلان و وظیفه ای گزینش گردید.

امید است با استعانت از خداوند منان و همکاری کلیه کارشناسان عضو و کارکنان ستادی بتوانیم ضمن اجرای این سند در چهار سال آتی در راستای ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات خود و تعمیم عدالت در جامعه گامهای اساسی برداریم.

در پایان لازم می دانم از اعضاء محترم کمیته راهبردی کانون که در این مدت با صرف وقت، ضمن بررسی همه جانبه نسبت به تنظیم این سند مبادرت نمودند کمال تشکر و سپاسگزاری را ابراز دارم.

 

 

ریاست هیات مدیره کانون